استفاده از #غذای_تازه برای حیوانات خانگی یکی از ترندهای روز دنیای حیوانات خانگی است. مطالعات درباره مزایا و معایب تغذیه با انواع روش ها روز به روز بیشتر می شود و در این بین این غذای تازه است که بسیاری از امتیازها را از آن خود کرده است. 

یکی از مزایای مهم #غذای_تازه نسبت به سایر مدل های تغذیه ای، استفاده از مواد تازه، با حداکثر ارزش غذایی، بدون رنگ، نگهدارنده، طعم دهنده یا هر ماده غیر طبیعی دیگر است. مواد غذایی تازه دارای ویتامین ها و مواد مغذی بیشتری نسبت به غذاهای کنسروی و غذای خشک هستند. علت این امر حساسیت های مواد مغذی نسبت به فرآیندهای حرارتی سنگین مانند آنچه در فرآیند کنسرو کردن و یا خشک کردن مواد غذایی اتفاق می افتد است. 

یکی دیگر از مزایای غذای تازه نسبت به غذای خشک قابلیت تشخیص اجزای تشکیل دهنده و اطمینان از سلامت و تازگی آن است. مواد مورد مصرف در مجموعه #پتینا از تازه ترین و بهترین مواد موجود در بازار تشکیل شده تا سلامت و تازگی را برای مصرف کننده به ارمغان بیاورد. در صورتی که در مواد تشکیل دهنده غذاهای خشک ممکن است از ضایعات گوشتی، پر کننده های نشاسته ای  و ... استفاده شود.


غذای تازه قابلیت تنوع و انعطاف پذیری در رژیم غذایی حیوان خانگی شما را تامین می کند از انواع منابع پروتئین تا انواع مختلف سبزیجات به انتخاب شما می تواند در رژیم غذایی در نظر گرفته شود.

همچنین سگ ها در صورتی که چند بار غذای تازه و #ارگانیک را امتحان کنند و با آن ارتباط برقرار کنند به علت بوی مطبوع و حس تازگی و لذت غذا خوردن که غذای تازه به آن ها می دهد بسیار بیشتر نسبت به غذای خشک با آن ارتباط برقرار خواهند کرد.