عموما غذای خام به عنوان منبع بسیار غنی از مواد مغذی شناخته می شود. از جمله مزایای مصرف مواد غذایی به صورت خام می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • جذب بالای ویتامین ها ومواد مغذی
  • کمک به کنترل وزن
  • تقویت ماهیچه ها و عضلات

اما این رژیم غذایی در کنار مزایای خود معایب بسیاری دارد که در ادامه به آن ها اشاره می شود:

  • خطر آلودگی به سالمونلا

باکتری سالمونلا یکی از شایع ترین موارد آلودگی در مواد غذایی خام است که می تواند علائمی مانند اسهال، استفراغ، تب و در موارد شدید تشنج را به همراه داشته باشد. تغذیه با مواد غذایی خام به خصوص مرغ و تخم مرغ خام می تواند خطر مسمومیت سالمونلا را افزایش دهد. پختن غذا تنها راه از بین بردن سالمونلا در ماده غذایی است.

  • آلودگی میکروبی

مواد غذایی خام از جمله گوشت، مرغ، تخم مرغ، انواع سبزیجات و غلات و ... از لحظه کشتار دام یا برداشت از زمین کشاورزی تا لحظه مصرف ممکن است در معرض انواع آلودگی های میکروبی، قارچ، کپک، ویروس و... قرار بگیرد. این موجودات ریز زنده در اکثر موارد با شستشو توسط آب از بین می روند ولی در بعضی مواد غذایی مانند گوشت و مرغ که آلودگی به داخل بافت گوشت نفوذ می کند و یا تخم مرغ که پوسته آن نسبت به آلودگی نفوذ پذیر است  با شست و شو از بین نمی روند و مصرف این مواد به صورت خام می تواند باعث آلودگی و مسمومیت حیوانات خانگی و بروز علائم گوارشی مانند اسهال، تهوع و استفراق، تب و لرز و در موارد شدید تشنج و حتی مرگ شود.

  • هضم سخت تر و کالری کمتر و خطر آلرژی

مواد غذایی خام نسبت به مواد غذایی پخته کالری کمتری را تامین می کنند و انرژی کمتری برای بدن می رسانند که این نکته برای حیوانات در حال رشد و یا نژادهایی که فعالیت زیادی دارند به هیچ وجه نکته مثبتی نیست. همچنین هضم مواد غذایی خام سخت تر بوده و یچه ها را دچار مشکل می کند. از طرفی بعضی از مواد غذایی به صورت خام دارای ترکیباتی هستند که در صورت مصرف مشکلات گوارشی مانند نفخ و یا آلرژی ایجاد می کنند این مواد عموما با پختن شکسته شده و دیگر مشکلی ایجاد نمی کنند.